+48 515 524 672


sekcjatsw@tswisla.pl
  • slider2
  • reyman

K1

Grafik zajęć K1:

 

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
17:00 Początkujący MT/K1 18:00 ( Z) 17:00 Początkujący MT/K1 18:00 (Z)  
18:00 (ŚZ) MT/K1    18:00 (ŚZ) MT/K1    18:00 MT/K1 

Zajęcia K1 prowadzi Tomasz Sarara.

Tomasz Sarara- trener K1 (6 - krotny amatorski Mistrz Polski,2 - krotny zawodowy Mistrz Polski,WAKO zwycięzca turnieju Bigger's Better,zwycięzca walki na Hoost Cup w Japonii,ranking walk amatorskich: 110 walk-89 wygranych, 21 przegranych,ranking walk zawodowych: 35 stoczonych walk -30 wygranych - 10 KO, 5 przegranych).

Najlepszy polski zawodnik wedle rankingu Kickboxing24.pl

  • mistrz Polski w kickboxingu low-kick, 2014
  • brązowy medalista Mistrzostw Polski K1, 2014

Zawodnik federacji Spartan Fight.

OFICJALNA STRONA POLSKIEGO ZWIĄZKU KICKBOXINGU.

 

http://pzkickboxing.pl/

 

HISTORIA

K-1 to organizacja założona w 1993 roku w Japonii organizacja promująca walki na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu wzbogaconych o techniki z innych stylów. Uznawana często za najbardziej prestiżową organizację zawodowego kick-boxingu na świecie. Jednym z głównych założeń, które legło u podstaw jej powstania było umożliwienie rywalizacji przedstawicielom różnych sztuk i sportów walki. Dziś na ringach K-1 występują przede wszystkim zawodnicy kick-boxingu, boksu tajskiego, karate i boksu.

ZASADY WALKI

Kwestie techniczne

Zawodnicy rywalizują w kwadratowym ringu o wymiarach 6 × 6 m. Obowiązkowy sprzęt ochronny stanowią rękawice bokserskie, ochraniacz na krocze oraz ochraniacz na zęby.
Walka trwa 3 rundy po 3 minuty (gdy sędziowie nie są w stanie wyłonić zwycięzcy mogą zarządzić 1 lub 2 rundy dodatkowe) lub rzadziej 5 rund po 3 minuty (w tym wypadku, gdy sędziowie nie są w stanie wyłonić zwycięzcy ogłasza się remis). Możliwe rozstrzygnięcia to: nokaut (KO), nokaut techniczny (TKO), wygrana przez decyzję sędziów, remis lub uznanie walki za nieodbytą. Trzy nokdauny w jednej rundzie oznaczają nokaut.
 
Dozwolone techniki
 
Walka toczy się wyłącznie w "stójce" (zakaz walki w parterze). Dozwolone są wszelkie ciosy bokserskie (plus uderzenie obrotowe grzbietem pięści, ang. backfist) oraz kopnięcia (w tym kolanem). Pole rażenia to zarówno głowa, korpus, jak i nogi przeciwnika.
 
Klinczowanie jest dopuszczalne, pod warunkiem, że ma na celu zadanie ciosu (głównie kolanem). W przeciwnym wypadku sędzia ringowy jest obowiązany rozerwać klincz. Dozwolone jest przechwytywanie nogi kopiącego rywala, a także przytrzymywanie jedną ręką jego głowy w celu zadania uderzenia. Jednak po dokonaniu tego można zadać tylko jeden cios, po czym należy uwolnić nogę lub głowę.
 
Faule
 
Zabronione są m.in.:
ciosy zadawane głową
ciosy zadawane łokciem
ciosy w krocze
ciosy w tył głowy
większość rzutów oraz wszelkie dźwignie
duszenia i ciosy w gardło
gryzienie
uderzanie przeciwnika znajdującego się na ziemi
uderzanie przeciwnika odwróconego plecami
trzymanie się lin
uporczywe klinczowanie w celu unikania walki