+48 515 524 672


sekcjatsw@tswisla.pl
  • slider2
  • reyman

O klubie

27 stycznia 2014 r. roku odbyło się uroczyste otwarcie sekcji Trenuj Sporty Walki. Długo wyczekiwana sekcja ruszyła, a razem z nią swoją przygodę z trudną ale piękną dyscypliną jaką są sporty walki rozpoczęło wielu kibiców Białej Gwiazdy i miłośników zmagań na macie.

 

Ewenement

Szkółka sportów walki TS Wisła jest ewenementem w skali całego kraju. Kiedy ruszyły treningi to zdjęcia z pierwszych zajęć i fotografie przedstawiające wyposażenie sekcji obiegły kibicowskie fora. Wielu przedstawicieli ekip nie darzących sympatią naszego klubu musiało przyznać-co zresztą robiło chociażby w sieci-, że nie widzieli czegoś takiego, a w kierunku naszej inicjatywy mogą wyłącznie patrzyć z podziwem i kiwać z uznaniem głową. Tym bardziej dlatego, każdy z nas powinien być z sekcji Trenuj Sporty Walki zwyczajnie dumny, a postępy, które robimy muszą na wszystkich zrobić wrażenie.

 

Zapraszamy!

Jeżeli chcesz rozwinąć swoją tężyznę fizyczną, poczuć prawdziwą adrenalinę nie wahaj się ani sekundy. Przyjdź, zapisz się i trenuj. Przegrani wszak szukają wymówek, a zwycięzcy okazji!

 

Treningi odbywają się w przestronnej sali w hali Wisły Kraków mieszczącej się przy ul. Reymonta 22. Aktualnie można uczęszczać na zajęcia: K1, Muay Thai, MMA oraz Boks. 

 

Historia TS Wisła w pigułce

Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków zostało założone w maju 1906 roku. Wtedy to uczniowie Drugiej Cesarsko-Królewskiej Wyższej Szkoły Realnej mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Michałowskiego, zainspirowani przez swojego profesora Tadeusza Łopuszańskiego, założyli drużynę piłkarską. W ten sposób zostały stworzone podwaliny wielosekcyjnej organizacji sportowej, która przyjęła za swój znak Białą Gwiazdę. Pod tym symbolem TS Wisła rywalizuje już od ponad stu lat, wielokrotnie zdobywając w tym czasie najwyższe laury i trofea zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W dotychczasowej historii zawodnicy Wisły występowali na arenach sportowych w dwudziestu sześciu dyscyplinach. Siedemdziesięcioro dwoje zawodniczek i zawodników Białej Gwiazdy dostąpiło zaszczytu uczestniczenia w Igrzyskach Olimpijskich, zdobywając dla biało-czerwonych barw dwanaście medali ze wszystkich możliwych kruszców. Wiślacy stawali na podium mistrzostw świata i Europy, a będące wizytówką klubu gry zespołowe mogą się poszczycić 48-krotnym wywalczeniem tytułu mistrza Polski, w tym 13 razy w piłce nożnej. Jeśli dodać do tego 298 mistrzowskich koron w konkurencjach indywidualnych wśród seniorów, obraz potęgi, jaką jest Wisła Kraków na sportowej mapie Polski, będzie pełny.

Zgodna z zasadami, uczciwa gra; lojalne, uczciwe postępowanie w stosunkach z ludźmi. Tymi słowami można najkrócej zdefiniować angielskojęzyczny zwrot „fair play”. W dniu 22 maja 2006 roku Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków otrzymało nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promocję wartości fair play oraz szczególnie aktywne działanie w zakresie ich wdrażania i upowszechniania. Czy wypada cokolwiek dodawać do takiego uhonorowania najstarszego klubu sportowego w naszym kraju? Być może tylko jedno

Per aspera ad astra
Do boju Biała Gwiazda